OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PAYLAŞIM SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PAYLAŞIM SİTESİ

Okul öncesi eğitimle ilgili aradığınız herşeyi buradan bulabilirsiniz.Eğitici oyunlar, ailelere rehberlik, öğretmenlere döküman, sunum ve eğitici filmler kısacası herşey burada.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» anko naruto hentai anme hentai
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 5:32 pm tarafından Misafir

» vitamins for fish
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 2:20 am tarafından Misafir

» Northern Area Family Medicine Location
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:22 pm tarafından Misafir

» Old Medicine Bottles Henry Buch
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:20 pm tarafından Misafir

» Basically as chintzy as warez
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 2:29 pm tarafından Misafir

» Maoi And Drug
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 1:40 pm tarafından Misafir

» 100 dating free percent site. Jehovah's witness dating website.
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 10:41 am tarafından Misafir

» Drug Inspried Tv Shows
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 1:35 pm tarafından Misafir

» fish oil 1000
BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 9:42 am tarafından Misafir

Anket
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 207 kişi Cuma Tem. 28, 2017 6:53 am tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 645 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: deluone

Kullanıcılarımız toplam 511 mesaj attılar bunda 210 konu

BİZDE ÇOCUKTUK

YazarMesaj
dodimus

BİZDE ÇOCUKTUK Empty
MesajKonu: BİZDE ÇOCUKTUK   BİZDE ÇOCUKTUK Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 1:54 am

BİR ZAMANLAR ÇOCUK OLDUĞUMUZU UNUTMAK

Çocuklar anne-babaların da bir zamanlar çocuk olduklarına inanmazlar. Çocuklar sadece anne ve babalarının değil, öğretmenlerinin de bir zamanlar çocuk olduklarına inanmazlar. Neden inanmazlar? Sorunun yanıtı aslında çok basit. Çünkü anne ve babalar, çocuklarına daima “anne baba” rolleriyle yaklaşırlar. Anne-baba rolleriyle yaklaştıklarında da çoğu zaman çocuklarını anlayamazlar. İşte ikinci soru: anne-babalar çocuklarına neden anne-babalık rolleri dışında yaklaşamazlar? Bu sorunun yanıtı da çok basit. Çünkü bir zamanlar kendilerinin de çocuk olduklarını unutmuş olduklarından. Belki de çocuk olmayı hatırlamak istememeklerinden.

Anne babalar bir zamanlar kendilerinin de çocuk olduklarını hatırlasalar çocuklarıyla aralarındaki bir çok çatışma aniden durur. Kopuk olan iletişimlerde, iyileşmeler görülür. Karşılıklı anlaşmalarda artma olur. Anne-babanın hoşgörü sınırları genişler.

Çocukluğunuzu hatırlamaya çalıştığınızda zihninizde yer etmiş birkaç olayın dışında aklımıza bir şey gelmiyormuş gibi olabilir. Ama çocukluğumuzdaki “duygularımıza” bakabilirsek orada büyük bir zenginlik yakalanır. Çocukluk sevinçlerimiz, hüzünlerimiz, isteklerimiz, korkularımız, mutluluklarımız, özlemlerimiz, sevgimiz, bağışlayıcılığımız, anne-babamıza bakış açımız, coşkumuz. Bu duyguları anımsamaya çalışmak gereklidir. Anne ve babalar çocukluğuna kendilerini daha yakın hissedeceklerdir. Tabii ki çocuklarda anne ve babalarına daha çok yakınlaşırlar.

Ara sıra anne-babalar bu rollerinden sıyrılmayı denemelidirler. Maskeler kısa süreli de olsa bir kenara koyulmalı. Anne babalar çocuklarıyla birer çocuk gibi top oynamalı bir baba gibi değil bir arkadaş gibi; evcilik oynanmalı bir anne gibi değil bir arkadaş gibi.

“Hiçbir zaman içinizdeki çocuğu öldürmeyin. İçinizdeki çocuğu, çocuğunuzla yaşayın. Çocuğunuzla, çocukça çılgınlıklar yapın. Çocuğunuzla iletişiminizde, sorunlarınızda, çatışmalarınızda içinizdeki çocuğa kulak verin. Bazen anne-baba yönünüz değil de, bilinç altına ittiğiniz, yüreğinizdeki çocuk , sorunları çözmede çok başarılı olabilir. Bunu mutlaka deneyin.” alıntıdır I love you

BİZDE ÇOCUKTUK
1 sayfadaki 1 sayfası