OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PAYLAŞIM SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PAYLAŞIM SİTESİ

Okul öncesi eğitimle ilgili aradığınız herşeyi buradan bulabilirsiniz.Eğitici oyunlar, ailelere rehberlik, öğretmenlere döküman, sunum ve eğitici filmler kısacası herşey burada.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» anko naruto hentai anme hentai
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 5:32 pm tarafından Misafir

» vitamins for fish
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 2:20 am tarafından Misafir

» Northern Area Family Medicine Location
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:22 pm tarafından Misafir

» Old Medicine Bottles Henry Buch
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:20 pm tarafından Misafir

» Basically as chintzy as warez
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 2:29 pm tarafından Misafir

» Maoi And Drug
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 1:40 pm tarafından Misafir

» 100 dating free percent site. Jehovah's witness dating website.
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 10:41 am tarafından Misafir

» Drug Inspried Tv Shows
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 1:35 pm tarafından Misafir

» fish oil 1000
Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 9:42 am tarafından Misafir

Anket
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 207 kişi Cuma Tem. 28, 2017 6:53 am tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 645 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: deluone

Kullanıcılarımız toplam 511 mesaj attılar bunda 210 konu

Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın

YazarMesaj
dodimus

Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Empty
MesajKonu: Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın   Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın Icon_minitimePaz Ağus. 31, 2008 8:34 pm

Geçenlerde kendi iç dekorasyon işini kuran bir arkadaşımla birlikte, çok zengin fakat aksi, yaşlı bir bayan olan olası müşteri ile görüşmeye gittik. "Bu işi alacağımdan kuşkuluyum" diye arkadaşım içini döktü. "Şimdiye dek birçok kişiyi geri çevirdiğini biliyorum!"

Odayı incelememizin ve arkadaşımın ona olası bir hesap çıkarmasının ardından, yaşlı kadın arkadaşıma keskin bakışlarını dikip "Hiç hata yaptınız mı?" diye sordu.

"Neden olmasın, tabii ki!" diye yanıtladı arkadaşım, şaşkınlıkla.

"Güzel" dedi yaşlı kadın. "İş sizindir. Geçmiş hatalarından ders almamış biriyle uğraşmak istemiyordum."

Hatalar, yalnızca yaşamın kabul edilebilir bir yanı değil; tüm yaşamın temelidir. Hatalarımızı akıllıca kullanamasaydık, hiçbir özelliğimizde ustalaşamazdık.

George Bernard Shaw’a göre, "Bir insan paten kaymasını sendeleye sendeleye, kendini komik durumlara düşüre düşüre öğrenir. Aslında her alanda kararlı bir biçimde kendini komik durumlara düşürerek aşama yapar." Ama çoğumuz başarısız olma ya da komik duruma düşme korkusuyla kendimizi zevklerden, maceralardan ve dolu dolu eğlenmekten insanların ne düşüneceğini fazlasıyla önemseyerek alıkoyarız. Egolarımız için belki zedeleyici olabilir, ama çevremizdekilerin çoğu bizi hiçbir zaman sandığımız kadar yakından ve eleştirel yaklaşımla incelemez.

Oldukça kendinden emin görünen bir editör arkadaşım bir keresinde, yıllarca başkalarının kayak yapışını izleyip, komik görünmek çekincesiyle kendisi denemekten korktuğunu itiraf etmişti. Sonunda orta yaşına yaklaşırken, eğer hemen kayak yapmazsa hiçbir zaman yapamayacağının ayırdına varmış. "Orada tabii ki komik görünüyorum" diye neşeyle kabul ediyor. "Ama bunu hiç sorun etmiyorum. Her zaman yapmak istediğim birşeyi yapıyorum ve çok eğleniyorum!" Diğer kayakçılar, onu eleştirmek şöyle dursun, öğrenme isteğini imrenerek izliyorlarmış.

Adım attığınız her yeni alanda, başarmaya çalıştığınız şeyi sizden daha iyi yapan birisinin mutlaka bulunacağı gerçeğiyle yüzleşin. Fakat dolu ve ödüllendirici bir yaşamın peşinden koşmak rekabet gerektirmez; bu bireysel bir mutluluk arayışıdır. Örneğin amatör ressamlar bir galeride sergi açmayı hedef edinmezler; yalnızca kendi sanatsal isteklerini doyurmak için resim yaparlar. Ulaşılmaz nitelikte standartlar bizim iç huzurumuzda yaralar açar. İçimizi rahatlatacak olan eksiksiz olmadığımız gerçeğini ne kadar çabuk kabullenirsek, kişisel ve mesleki hedeflerimize doğru o kadar çabuk yol almaya başlayabiliriz.

Yaşamda başarılı olmuş insanlar, başarıları gibi, başarısızlıklarını da çekinmeden benimseyebilen şanslı azınlıktır. Bu kişiler hata yaptıklarında boş pişmanlıklarla heyecanlarını harcamazlar. Oğul John D. Rockefeller babasını anlatırken, "Onun ağzından asla tek bir pişmanlık sözcüğü duymadım. Onunla birlikteyken olanların önüne geçmek olanaklı değildi. Zararın nasıl onarılacağı, nasıl yeniden başlanacağı, açıkça görünen yenilginin nasıl zafere dönüştürüleceği onun için yaşamda en önemli unsurlardı" diyor.

Ayırdına öncelikle varılması gereken, başarının doğal bir deneme yanılma sürecinin ardından geleceğidir. Amerikalı mucit Charles Kettering, "Radyo, telefon ya da yaşam kurtaran bir ilaç gibi insanlığın başarıları olan tamamlanmış ürünleri çocuklarımızın önüne saçmak eğilimindeyiz" diyor. "Ama bunu yaparken, onlara bu mucizelerin oluşma sürecinde geçirilen sancılı aşamalardan söz etmiyoruz."

Hataları kabullenmek bir mizah anlayışı gerektirir ve bu bilgelik de çoğu zaman ancak ileri yaşlarda kazanılır. Ama Amerikalı deneme yazarı ve şair Ralph Waldo Emerson’un sözlerindeki gibi "Her günü bitir ve onun doyumuna ulaş. Yapabileceğini yaptın. Kuşkusuz kimi gaflar ve saçmalıklar da olmuştur; onları unut. Yarın yeni bir gündür; ona neşeli ve huzurlu başla."

alıntıdır I love you

Hatanızı Hoşgörüyle Karşılayın
1 sayfadaki 1 sayfası